Innowacja była odpowiedzią na potrzeby i zainteresowania uczniów własnym regionem a także chęcią poznania zabytków i ciekawych miejsc wielkopolski. Stwarzała również możliwość realizowania w praktyczny sposób tematyki geograficznej. Podjęte działania stawiały ucznia w pozycji badacza, odkrywcy, kształtowały również umiejętność pracy zespołowej. Program innowacji umożliwił poszerzenie wiadomości z zakresu topografii miasta Kalisza i województwa wielkopolskiego, rozwinął umiejętność czytania, interpretowania i posługiwania się mapą.
W ramach innowacji odbyły się zajęcia terenowe szlakiem zabytków miasta Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego a także poznanie parku i zamku w Gołuchowie. Program innowacji poszerzył wiadomości i zainteresowania uczniów bliższym i dalszym regionem a także dał możliwość rozbudzenia zamiłowania do podróżowania.
Działania podjęte podczas innowacji przyniosły pozytywne efekty, uczniowie podczas wypraw terenowych dokumentowali trasę przebytych wycieczek, doskonalili umiejętność posługiwania się mapą a także poznali ciekawe miejsca naszego regionu. Udział w innowacji pedagogicznej stał się dla uczniów możliwością poszerzenia zainteresowań z zakresu geografii i turystyki lokalnej. Stawiał uczniów w roli poszukiwacza i odkrywcy, a zdobywa wiedza podczas wycieczek bogatsza i pełniejsza.
Autor innowacji: Daria Borwik
|